Veľkostná tabuľka

AKO SA ZMERAŤ

Ak si neviete rady s výberom správnej veľkosti oblečenia, prečítajte si nasledovný návod pre správne zmeranie svojich mier.

Odporúčame merať sa pri zrkadle, v ktorom vidíte celú svoju postavu, aby ste mohli kontrolovať smerovanie krajčírskeho metra. Ten musí byť vždy vo vodorovnej polohe.

 veľkostná-tabuľka-zdravotnícke-oblečenie-perlička

NÁVOD NA ZMERANIE JEDNOTLIVÝCH ROZMEROV

Obvod hrudníka – meradlo vedieme popod pazuchy cez najväčšiu výstuplosť hrudníka a lopatiek, pri spájaní meradlo nadvihneme podložením prsta.

Obvod pása– meriame v najužšom mieste pása, ak je postava s výstuplosťou brucha, vedieme meradlo mierne zošikma dopredu cez najväčšiu časť brucha. U pánov treba merať pás tam, kde ho v skutočnosti nosia.

Obvod bokov – meriame 18 až 20 cm pod pásom, vodorovne cez najvýstuplejšiu časť bokov.

Dĺžka chrbta – meriame od siedmeho krčného stavca po pás s podložením palca ľavej ruky pre nadvihnutie meradla v mieste lopatiek.

Dĺžka dlhého rukávu – meria sa od rozhrania trupu a končatiny (ruky) po zápästnú jamku, ruka v lakti zviera približne 30 stupňový uhol.

Šírka ramien – meria sa po hrebeni pleca od rozhrania ľavej ruky a trupu po rozhranie pravej ruky a trupu, pričom v oblasti krku prechádza meradlo poza krk približne v úrovni siedmeho krčného stavca.

Vonkajšia dĺžka nohavíc – meria sa od vrchnej časti pása po dolný okraj nohavíc po bočnej línii (vonkajšom šve), dolný okraj by sa mal takmer dotýkať podložky (podlahy) naboso.

Vnútorná dĺžka nohavíc – meria sa od rozkroku po dolný okraj nohavíc.

 

AK SI NIE STE ISTÝ, KTORÚ KONFEKČNÚ VEĽKOSŤ CHCETE, KONTAKTUJTE NÁS, RADI VÁM PORADÍME.

*Tabuľka nižšie slúži ako nápoveda pre Vás. Niektoré produkty špecifického strihu a materiálu majú svoju vlastnú špecifickú tabuľku, ktorú nájdete priamo pri danom produkte. V tom prípade sa riaďte tabuľkou, ktorá je priamo pri danom produkte.

 

Máte nejaké otázky? Zodpovieme ich. Prosím, pozorne vyplňte kontaktné údaje.

Nevypĺňajte toto pole: